Államvizsgásokkal találkoztak a megyei szervezetek vezetői a Kamarában

Dr. Tantó Miklós, Dr. Nyíri László, Dr. Sándorné dr. Raisz IldikóDr. Tantó Miklós, Dr. Nyíri László, Dr. Sándorné dr. Raisz IldikóA megyében gyakorlatukat teljesítő államvizsgás gyógyszerész hallgatóknak rendeztek tájékoztató, ismerkedő fórumot április 11-én az MGYK, az MGYT és a MOSZ B.-A.-Z. megyei szervezetei a kamara hivatalában.  Dr. Nyíri László, dr. Tantó Miklós és dr. Sándorné dr. Raisz Ildikó elnökök ismertették a három testület működését, céljait, feladatait, s a legfontosabb gyakorlati tudnivalókat. A fórumon részt vett dr. Kovács Zsuzsanna, a B.-A.-Z. Megyei Kórház mb. intézeti főgyógyszerésze is, aki a speciális kórházi munkáról tájékoztatott.

Az államvizsgások nagy érdeklődéssel hallgatták a beszámolókat, majd az őket foglalkoztató kérdésekről, problémákról beszéltek.

A Debreceni Egyetemről érkezők részéről egyebek között felvetődött, hogy a képzésük során szinte alig találkoznak az intézeti gyógyszerészi munkával az egyetemen, csak a nyári gyakorlaton szembesülnek e feladat specifikumaival.  Dr. Nyíri László elnök elmondta, hogy a kamara folyamatosan vizsgálja az egyetemi oktatás helyzetét, s szükség esetén módosítási javaslatot tesz.

Dr. Kovács ZsuzsannaDr. Kovács ZsuzsannaA nyári gyakorlattal kapcsolatban vegyes a tapasztalatuk a végzősöknek, a gyakorlatot adó gyógyszertárnak értékelni kell a munkájukat, de erről ők visszajelzést nem kapnak az egyetem részéről, melyet hiányolnak. Nincs egységes gyakorlat, nincs leírva, hogy mi az elvárás a hallgatótól és mi az oktató gyógyszerésszel szemben.

Dr. Tantó Miklós megyei MGYT-elnök elmondta, hogy a Debreceni Egyetemen júniusban lesz egy megbeszélés a gyakorlatot adó gyógyszertáraknak éppen erről a kérdéskörről. Az egyetem szándéka, hogy mind a hallgatók, mind az akkreditált oktató patikák minőségi munkát végezzenek, illetve adjanak a gyakorlatok során. Tervezik, hogy személyesen ellenőrzik a jelentkező patikákat, hogy megfelelnek-e az elvárásoknak.

A kötelező továbbképzési pontok megszerzéséről, a szakvizsgáról, illetve a kamarába való belépés gyakorlati tudnivalóiról is érdeklődtek a hallgatók, melyekre a három testület vezetői válaszoltak.

Kérdésre elmondták, hogy mostanában a favorizált munkahely a végzősök körében az intézeti gyógyszerellátás. Szívesen mennének kisebb településekre is közforgalomba, ha a közelben található egy nagyváros.

Dr. Nyíri László megyei kamarai elnök ismertette a patika hitelprogram lehetőségeit, illetve érdeklődött, hogy érdekelné-e a fiatalokat az ún. pendlizés visszaállítása szervezett keretek között, állami finanszírozással.

Elmondták, hogy jónak találják, most is vannak olyan cégek, melyek erre specializálódtak, és sok fiatal gyógyszerész végez ilyen munkát, de jobb lenne egy állami támogatással működő ilyen koordináló szervezet.

A találkozó nem titkolt célja volt a fiatalok bevonása a fenti szervezetek életébe, munkájába. Dr. Menszátor T. Ádám, a megyei kamara ifjúsági koordinátora arról érdeklődött, milyen típusú tevékenység az, amelyre szívesen elmennének a fiatal gyógyszerészek.  Elhangzott, hogy leginkább a workshop jellegű összejövetelek vonzzák őket, a végén kötetlen beszélgetéssel egy minőségi gasztronómiai -vagy borkóstoló mellett. Mindenképpen a minőségre van igényük.

A fórum jó hangulatban telt, a hallgatók megköszönték a meghívást, az előadók pedig a sok jó ötletet és az aktív közreműködést.

K. J.

A cikkhez csak regisztrált felhasználóink fűzhetnek hozzászólást. Jelentkezzen be, vagy regisztráljon.